جایگزینی برای Win Modem

نصب و پیکربندی سخت افزارها در لینوکس

جایگزینی برای Win Modem

نوشتهاز Ali_Gh » سه شنبه دی 10, 87 11:32 pm

من یک مودم creative دارم با چیپست فوق العاده 2829 از شرکت ESS که از نظر استاندارد های پنگوئنی یک وین مودم تمام عیار محسوب می شه! البته زیاد جای نگرانی نیست چون قیمتش 12 تومان بیشتر نبود :roll:
به هر حال چند وقت پیش شنیدم یکی ازدوستان می گفت: به جای مودم اینترنال از یک موبابل با سیم کارت ایر**سل استفاده می کنه و طرح رنگی هم فعال کرده و خلاصه داره حالش رو می بره! 8-)
دوستان اهل فن، لطف کنید یگین من توی این شرایط با لینوکس (توزیع ابونتو) چطور میتونم، اینترنت خونم رو در حد نرمال نگه دارم؟! :oops:
با موبابل و کابل یو اس بی
یا یک مودم اینترنال مناسب ( کدوم مدل شبیه ماهیه که پنگوئن دوست داشته باشه؟!)
راه حل های دیگه ... :geek:
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
شهر: اهواز
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

Re: جایگزینی برای Win Modem

نوشتهاز itline » چهار شنبه دی 10, 87 12:09 am

تا اونجا که میدونم برای دیال آپی ها بهترین راه استفاده از مودم اکسترنال است
itline
گروه راهبران وب‌سایت

نوشته: 269
پیوستن: یک شنبه دی 1, 87 10:24 pm
Given: 53 thanks
Received: 71 thanks

نوشتهاز totia » چهار شنبه دی 11, 87 9:17 am

Ali_Gh نوشته است:من یک مودم creative دارم با چیپست فوق العاده 2829 از شرکت ESS که از نظر استاندارد های پنگوئنی یک وین مودم تمام عیار محسوب می شه! البته زیاد جای نگرانی نیست چون قیمتش 12 تومان بیشتر نبود :roll:
به هر حال چند وقت پیش شنیدم یکی ازدوستان می گفت: به جای مودم اینترنال از یک موبابل با سیم کارت ایر**سل استفاده می کنه و طرح رنگی هم فعال کرده و خلاصه داره حالش رو می بره! 8-)
دوستان اهل فن، لطف کنید یگین من توی این شرایط با لینوکس (توزیع ابونتو) چطور میتونم، اینترنت خونم رو در حد نرمال نگه دارم؟! :oops:
با موبابل و کابل یو اس بی
یا یک مودم اینترنال مناسب ( کدوم مدل شبیه ماهیه که پنگوئن دوست داشته باشه؟!)
راه حل های دیگه ... :geek:

خودمونیم عجب کاری کرده بوده این رفیقت...
تو اوبننتو آی آر هم یک جستجویی یک پرس و جویی بکن...
totia

نوشته: 97
پیوستن: شنبه دی 7, 87 2:44 pm
Given: 263 thanks
Received: 33 thanks

نوشتهاز moslem.b » پنج شنبه دی 12, 87 7:21 am

itline نوشته است:تا اونجا که میدونم برای دیال آپی ها بهترین راه استفاده از مودم اکسترنال است

ولی من مودمهای اینترنال با چیپست Conexant رو توی اوبونتو هم نصب کردم و هم کرک :mrgreen: ( میدونم نباید کرک کرد ولی خوب سرعت 14 کیلوبایت خیلی ستمه ) تا چند روز دیگه هم آموزشش رو مینویسم میزارم توی انجمن

اونجوریا هم که فکر می کنید اوبونتو با مودم مشکل نداره !
ctrl+c
moslem.b

نوشته: 362
پیوستن: چهار شنبه دی 4, 87 4:51 pm
Given: 100 thanks
Received: 108 thanks

نوشتهاز totia » پنج شنبه دی 12, 87 10:23 am

moslem.b نوشته است:
itline نوشته است:تا اونجا که میدونم برای دیال آپی ها بهترین راه استفاده از مودم اکسترنال است

ولی من مودمهای اینترنال با چیپست Conexant رو توی اوبونتو هم نصب کردم و هم کرک :mrgreen: ( میدونم نباید کرک کرد ولی خوب سرعت 14 کیلوبایت خیلی ستمه ) تا چند روز دیگه هم آموزشش رو مینویسم میزارم توی انجمن

آموزش خیلی بهمون کمک میکنه...
totia

نوشته: 97
پیوستن: شنبه دی 7, 87 2:44 pm
Given: 263 thanks
Received: 33 thanks

نوشتهاز itline » پنج شنبه دی 12, 87 1:53 pm

moslem.b نوشته است:

آره دیگه مشکل این مودم ها کرکشه که اگه انجام بشه خیلی توپ میشه ، آموزشش رو حتما قرار بده مشکل خیلی ها حل میشه
itline
گروه راهبران وب‌سایت

نوشته: 269
پیوستن: یک شنبه دی 1, 87 10:24 pm
Given: 53 thanks
Received: 71 thanks

نوشتهاز Ali_Gh » پنج شنبه دی 12, 87 9:43 pm

moslem.b نوشته است:

می دونم، این شتری که با پنگوئن ها زیاد می گرده!!!
منتظر بسته پیشنهادی شما هستم/یم/ند. :roll:

راستی، نگفتین، این چیپست عزیز رو توی کدوم مودم/مودم های اینترنالی می شه اکتشاف کرد؟ :ugeek: :geek:
لطفا برند و مدل رو ذکر کنید، چون نزدیکی های ما، جنس فروخته شده، تعویض یا پس گرفته نمی شه! مخصوصا وقتی که سخت افزار/نرم افزار/شبکه با ویندوز xp کار کنه!! :roll:
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشتهاز moslem.b » آدینه دی 13, 87 10:12 am

Ali_Gh نوشته است:
moslem.b نوشته است:

می دونم، این شتری که با پنگوئن ها زیاد می گرده!!!
منتظر بسته پیشنهادی شما هستم/یم/ند. :roll:

راستی، نگفتین، این چیپست عزیز رو توی کدوم مودم/مودم های اینترنالی می شه اکتشاف کرد؟ :ugeek: :geek:
لطفا برند و مدل رو ذکر کنید، چون نزدیکی های ما، جنس فروخته شده، تعویض یا پس گرفته نمی شه! مخصوصا وقتی که سخت افزار/نرم افزار/شبکه با ویندوز xp کار کنه!! :roll:

اکثر مودم های درپیت ( مثل مال خودم :D ) این چیپست رو دارن

میشه مدل مودمت رو بطور کامل بنویسی ؟

مثلا" اینجوری Creative Modem Blaster USB DE5670

واسه آموزش هم سعی می کنم امروز به امید خدا تایپیکش رو بزنم
ctrl+c
moslem.b

نوشتهاز Ali_Gh » آدینه دی 13, 87 7:47 pm

...
اکثر مودم های درپیت ( مثل مال خودم :D ) این چیپست رو دارن

میشه مدل مودمت رو بطور کامل بنویسی ؟

مثلا" اینجوری Creative Modem Blaster USB DE5670...

به نام خدا، با سلام خدمت همه هموطنان عزیز و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و ایام الله عاشورای حسینی و ضمن محکوم کردن حملات رژیم غاصب صهیونیستی به نوار غزه و تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد مسیح(ع) و ایام عید کریسمس، ضمن آرزوی توفیق برای تمام عدالت دوستان عرصه اپن سورس........
( یکسال بعد! ... :? )
...مودم من Creative Modem Blaster V.90 PCI DI5655 از سری مودم های اینترنال می باشد که بر روی شیار توسعه PCI نصب می شود. از نظر سیستم عامل پنگوئنی ابونتوی 8.1 بر اساس دستور عرف تشخیص چیپست، ESS 2829 شناسایی گردیده است. :geek:

...USB...

راستی، مودم شما خدایی نکرده اکسترنال که نیست؟! اگه اینجوریه که من کلا دایل آپ رو بی خیال بشم، نمایشگاه که باز شد adsl بگیرم 8-)
جان عزیزتون مودم اینترنال معرفی کنین! من دانشجو ام، من واسه این کشور دارم درس می خونم! :( :cry:
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشتهاز moslem.b » شنبه دی 14, 87 12:19 pm

دوست عزیز احتیاجی نیست بری مودم بخری مودم شما قبلا" توی اوبونتو نصب شده

http://tx.technion.ac.il/~raindel/ess_2.6-v0.4.tar.gz

بسته ی زیر رو دانلود کن و از حالت زیپ خارجش کن توی پوشه ای که برات آن زیپ کرده فایلی به اسم README هست که نحوه ی نصب درایور رو از طریق کد منبع توضیح داده متاسفانه فعلا" پکیج دب برای مودم شما موجود نیست که فقط با 2 تا کلیک بتونی مودمت رو نصب کنی

البته اینم بگم که این بسته فقط برای کرنل 2.6 هستش
ctrl+c
moslem.b

پس

برگشت به سخت افزار

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 3 میهمان