برگزاری مسابقه !

برگزاری مسابقه !

نوشتهاز narcissus » سه شنبه فروردین 25, 88 10:06 pm

این که دارم میگم فقط یک ایده است !

داشتم به این فکر میکردم که یک مسابقه برگذار بشه .

ولی بین کیا ؟

فکر کردم خیلی جالب میشه که یک مسابقه بین لاگهای استانی دیگه داشته باشیم :twisted:

موضوش چی باشه ؟

موضوع ؟؟؟؟؟؟ احتمالا برنامه نویسی ! شاید طرح یک مسئله که حلش نیاز به کار کردن با ترمینال و شل هست و... خیلی موضوع های دیگه

مواد لازم ؟

احتمالا یه هماهنگی لازم هست( اول بین بچه های لاگ خودمون و بعد بین لاگهای دیگه ) و یک تاریخ مناسب ( که بشه تا ان زمان اماده شد ) و مکان ؟! ( شاید به سفر استانی بکشه پس زمانش خیلی مهم میشه و مکانش !)

----------------------------------------------------------------------- توجه ------------------------------------------------------------------------------------

این ایده ای که دادم خیلی ارمانی بود ولی اگه بش فکر کنیم و برای پیاده سازیش کار کنیم خیلی جالب میشه ( لاگ هم یکم از این کسالتی که داره دچارش میشه در میاد )

هم باعث ایجاد یک شور هیجان در لاگ میشه و انگیزه پیدا کردن هم یاد گرفتن چیزهای تازه و هم اشنا شدن با بچه های لاگهای دیگه . و ایجاد روابط بین لاگهای کشورمون .
نظر دوستان چیه ؟ :)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

نوشته: 224
پیوستن: شنبه دی 7, 87 3:33 pm
شهر: دزفول
Given: 25 thanks
Received: 69 thanks

The following user would like to thank narcissus for his or her post:
totia

Re: برگذاری مسابقه !

نوشتهاز moslem.b » سه شنبه فروردین 25, 88 10:14 pm

فکر میکنم حداقل یک سال نیاز داریم تا آموزه هامونو در اختیار هم قرار بدیم و خودمونو به یک سطح از آمادگی برسونیم بعد بریم شاخ و شونه کشی واسه رقبایی مثل لاگ تهران و مشهد و . . .
ctrl+c
moslem.b

نوشته: 362
پیوستن: چهار شنبه دی 4, 87 4:51 pm
شهر: اهواز
Given: 100 thanks
Received: 108 thanks

The following user would like to thank moslem.b for his or her post:
totia

نوشتهاز narcissus » سه شنبه فروردین 25, 88 10:15 pm

moslem.b نوشته است:فکر میکنم حداقل یک سال نیاز داریم تا آموزه هامونو در اختیار هم قرار بدیم و خودمونو به یک سطح از آمادگی برسونیم بعد بریم شاخ و شونه کشی واسه رقبایی مثل لاگ تهران و مشهد و . . .

اره خیلی کارا باید انجام بدیم . یک طرح بلند مدته :)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

نوشتهاز itline » سه شنبه فروردین 25, 88 10:52 pm

تو کوتاه مدتشم موندیم فعلا
itline
گروه راهبران وب‌سایت

نوشته: 269
پیوستن: یک شنبه دی 1, 87 10:24 pm
Given: 53 thanks
Received: 71 thanks

نوشتهاز narcissus » سه شنبه فروردین 25, 88 11:01 pm

عجب استقبالی ! ;)

(خوب خودمون خودمونو نا امید میکنیم !)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

نوشتهاز Ali_Gh » چهار شنبه فروردین 26, 88 9:05 pm

itline نوشته است:تو کوتاه مدتشم موندیم فعلا

narcissus نوشته است:عجب استقبالی ! ;)

(خوب خودمون خودمونو نا امید میکنیم !)

نارسی جان، شما خودت رو ناراحت نکن! اصولا توی قضیه آرم هم از این قبیل تشویق ها بود!‌ :shock:
مهم اینه که اولا شما دلسرد نشین،‌ دوما جملات بعضی از < دلسرد کنندگان > رو واسه خودتون دوبار بخونین!‌ مثلا جمله اول این پست رو اگه دوبار بخونین این جوری خونده می شه::
تو بیش تر از بلند مدتم فوف العاده می شه!‌ فعلا باید مقدمات کار رو تدارک ببینیم. اگه ممکن بود یک لیست از کار هایی که می شه یا باید انجام داد تهیه کنیم تا سر فرصت در موردشون تصمیم گیری کنیم، عااااالیییی می شد... زنده باد ایده های نو!‌ ;)

... دیدین؟ مسئله اینه که گاهی بار دوم، جمله ی مورد نظر یکم طولانی تر می شه!‌ ولی خب چون بار مثبتش بیشتره، زیاد به چشم نمی یاد! :roll:

در مورد طرحتون از طرف خودم می گم: بیشتر در موردش فکر کنین و جزئی تر !
این مسابقه رو می شه در عرصه هایی غیر از برنامه نویسی، مثل گرافیک، مقاله ی تالیفی، مقاله ترجمه -تکی یا گروهی - برگزار کرد.
فقط یادتون باشه که::
داوری انتخاب کنین که خوزستانی باشه و واسه خوزستان رگ گردنش بزنه!‌ :lol:
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

The following user would like to thank Ali_Gh for his or her post:
totia

نوشتهاز narcissus » چهار شنبه فروردین 26, 88 9:46 pm

:lol:

بعضی وقتا ادما هدفهای بزرگ توی ذهنشون میارن تا حد اقل اگه به ان نرسیدن بجاش به خیلی چیزهای دیگه در جهت ان هدف برسن .

این مسابقه هم از اون هدفاست ;)

بیاید فکر کنیم یه همچین مسابقه ای وجود داره و ما میخوایم درش حرفی برای گفتن داشته باشیم.

برای حرفی برای گفتن داشتن چه کارایی باید انجام داد و روی کدام گذینه ها باید دست گذاشت و قویشون کرد ؟ ( این الان دقیقا سوالی هست که دارم از همه میپرسم )

الان داریم در باره تولید محتوا حرف میزنیم ولی این جمله نمیخوام بگم به درد نمیخوره ولی خوب به درد نمیخوره :)

در باره برنامه نویسی حرف میزنیم نمیخوام این یکی هم بگم به درد نمیخوره ولی خوب به درد نمیخوره .

خوب الان یه سوال پیش میاد اصولا چی به درد میخوره ؟ :geek:

خوب باید هدف داشت مثلا اگر میگیم برنامه نویسی دقیقا بگیم موضوع برنامه چی باشه نه این که فقط بگیم برنامه بنویسیم برنامه نویسی چیز خوبیه .

یا اگر میگیم تولید محتوا دقیقا در باره یه مقاله حرف بزنیم که میخوایم ترجمش کنیم یا در باره یه موضوع که میخوایم مقالش کنیم .

این نظر منه 8-)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

totia

نوشتهاز Ali_Gh » چهار شنبه فروردین 26, 88 10:24 pm

narcissus نوشته است::lol:

بعضی وقتا ادما هدفهای بزرگ توی ذهنشون میارن تا حد اقل اگه به ان نرسیدن بجاش به خیلی چیزهای دیگه در جهت ان هدف برسن .

این مسابقه هم از اون هدفاست ;)
....
خوب الان یه سوال پیش میاد اصولا چی به درد میخوره ؟ :geek:

خوب باید هدف داشت مثلا اگر میگیم برنامه نویسی دقیقا بگیم موضوع برنامه چی باشه نه این که فقط بگیم برنامه بنویسیم برنامه نویسی چیز خوبیه .

یا اگر میگیم تولید محتوا دقیقا در باره یه مقاله حرف بزنیم که میخوایم ترجمش کنیم یا در باره یه موضوع که میخوایم مقالش کنیم .

این نظر منه 8-)

شما رو نمی دونم!‌ ولی من که گییییییح شدم !‌ :?
خب،‌ به نظر میاد شما خودتون دارین کاری رو انجام می دین که می گین درست نیست!‌!
می گین مسابقه برنامه نویسی بدیم... بعدش نمی گین در چه موضوع یا چه زبانی؟
امیدوارم اونقدر به حدس می زنم، گیییییج نشده باشم!!‌ :geek:
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشتهاز narcissus » چهار شنبه فروردین 26, 88 10:51 pm

:) :lol:

من الان دارم با زبان غیر مستقیم میگم یه موضوع برا برنامه نویسی بدید روش کار کنیم ! :)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

totia

نوشتهاز Ali_Gh » پنج شنبه فروردین 27, 88 2:19 pm

narcissus نوشته است::) :lol:

من الان دارم با زبان غیر مستقیم میگم یه موضوع برا برنامه نویسی بدید روش کار کنیم ! :)

خدا خیرتون بده! خوب این رو از اول بگین!
موضوع های پیشنهادی من::
1. ایجاد یک تقویم جلالی با قابلیت ثبت وقایع و هشدار در مورد رویداد هایی که مد نظر کاربر است/باشد. (پیاده سازی به کمک یک بانک اطلاعاتی - ترجیحا اپن سورس )

2. ایجاد یک برنامه دیسک نویس که مسیر فایل هایی که قرار است رایت شوند را از یک فایل به فرمت ایکس ام ال بخونه و بتونه لیست و ساختار دیسک های رایت شده رو (بدون نیاز به قرار داشتن دیسک در درایو) نمایش بده. (رایت با استفاده از یک کتابخانه اپن سورس آماده)

3. یک برنامه جستجو گر برای فایل ها و پوشه های کاربر که جستجو رو بر اساس "تگ"، "سایز"، "اسم" و "نوع فایل" ها انجام بده و ترجیحا در یک مرور گر فایل گرافیکی پرکاربرد مثل "ناتیلیوس" -بر وزن نارسیسیوس !- تلفیق بشه. (ترجیحا بانک اطلاعاتی اپن سورس)

4. یک برنامه ارسال ایمیل گسترده که یک نامه رو به افرادی که ایمیل آدرسشون در لیست ورودی گرفته ارسال می کنه. (شبیه حالتیه که شما در فیلد CC یا BCC رو نداشته باشین.) (نامه به کمک حلقه تکرار مرتبا ارسال می شود) -- توجه کنین که این برنامه نوعی برنامه مخرب -در گروه اسپم بمبر- به حساب می آید/خواهد آمد.

5. به بعدش دیگه واسه مقطع دکترا هستن، ان شاء الله نمونه هایی ازشون رو توی آزمون دکترا می آرم که اونجا "اپن بوک" جواب بدین!!! :roll: :x

توجه کنین که موضوعات برای طیف متفاوتی از برنامه نویسان مطرح شده، بعضی هاشون ساده است و بعضی ها کمی زمانبر ;)
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات

The following user would like to thank Ali_Gh for his or her post: