دراولین جلسه فوق العاده شنبه، چه گذشت؟

آگاهی و هماهنگی نشست‌های حضوری و آنلاین

دراولین جلسه فوق العاده شنبه، چه گذشت؟

نوشتهاز Ali_Gh » یک شنبه اردیبهشت 6, 88 10:55 pm

با وجود اتمسفر شک برانگیز و دلسرد کننده ای که بر تاپیک اعلام زمان و مکان این جلسه، سایه انداخته بود. اولین جلسه فوق العاده لاگ خوزستان، با حضور اعضای لاگ به خوبی برگزار شد.

در این جلسه موضوعات زیر اعلام و پیگیری شد:
در این جلسه، اعضای لاگ خوزستان به لزوم ثبت سریعتر لاگ به عنوان یک گروه مردم نهاد تاکید کردند و در این راستا، مسئولیت های لازم برای فعالیت لاگ به اختصار به بحث و بررسی گذاشته شد. اعضا با این موضوع توافق داشتند که جایگاه سرپرستی لاگ به یک نفر که با انتخاب اکثریت اعضا انتخاب شده باشد، واگذار شود.
جایگاه های مسئولیتی ارشد:
الف. جایگاه سرپرست و تعیین سرپرست موقت لاگ
ب. جایگاه مسئول مدیریت سایت
پ. جایگاه مسئول حسابداری و امور مالی
ت. جایگاه مسئول مدیریت آموزش و منابع انسانی
ث. جایگاه مسئول جلسات

جایگاه های ارشد، به یک مسئول نیاز دارند تا توسط سرپرست لاگ هماهنگ شوند. هر یک از این جایگاه ها در صورت افزایش تعداد اعضا و نیاز لاگ، می توانند به جایگاه های کوچکتری تقسیم شوند تا کیفیت عملکرد لاگ حفظ شود.
اعضا همچنین به این نتیجه رسیدند که کاندیدا هایی که در انتخابات مقام دوم را کسب می کنند، برای احراز مقام "جایگزین" در جایگاه هایی که نیاز به این سمت دارد، مناسب هستند. همچنین در این جلسه شرایط لازم برای کاندیدا شدن برای هر یک از جایگاه ها و رای دادن اعضای لاگ تعیین شد.

شرایط و وظایف لازم برای هر یک از جایگاه ها، به شرح زیر تعیین شد:
الف. جایگاه سرپرست لاگ (نیاز به وجود جانشین دارد).
1. حضور در جلسات
2. مسئولیت حقوقی لاگ
3. قضاوت در اختلافات داخلی
4. نمایندگی لاگ خوزستان در ارتباط با رسانه های جمعی و سایر نهاد ها
5. ایجاد هماهنگی بین مسئولان ارشد لاگ

ب. جایگاه مسئول مدیریت سایت:
1. بهینه سازی وب سایت و تالار گفتگو
2. رفع مشکلات فنی سایت
3. پاسخگویی در ارتباطات آنلاین (به ویژه بخش "تماس با ما"ی سایت)
4. به روز رسانی محتوای وب سایت و استفاده صحیح از فضای هاستینگ

پ. جایگاه مسئول حسابداری و امور مالی:
1. مدیریت هزینه های جاری لاگ
2. جمع آوری کمک های مالی از داوطلبان
3. تنظیم برنامه مالی لاگ و بودجه بندی

ت. جایگاه مسئول مدیریت آموزش و منابع انسانی:
1. مدیریت و رده بندی اعضا از نظر سطح آموزشی
2. برنامه ریزی آموزشی لاگ
3. هماهنگی ارائه های جلسات، ارزیابی ارائه ها، جمع آوری و سازماندهی محتوایی آن ها

ث. جایگاه مسئول جلسات (نیاز به وجود جانشین دارد)
1. هماهنگی مکان و زمان جلسات
2. پاسخگو بودن در برابر حوادثی که در جلسه پیش می آیند.
3. زمانبندی و تنظیم برنامه جلسه (نقش مجری جلسه)
4. آماده سازی محیط جلسه

در مورد شرایط رای دهندگان نیز، اعضا توافق کردند، که شخصی می تواند حق رای داشته باشد که قبلا حداقل یک جلسه در لاگ حضور فیزیکی داشته باشد.
در مورد کاندیدا ها نیز، اعضا به این نتیجه رسیدند که شخصی می تواند کاندیدا شود که قبلا یک جلسه در لاگ حضور فیزیکی داشته باشد.
** در مورد کلیه مفاد مربوط به مسئولیت ها و شرایط رای دهندگان مطرح شده در این جلسه، امکان تغییر، با نظر اکثریت اعضای لاگ وجود دارد.
در پایان جلسه “AminRPG” به عنوان سرپرست موقت لاگ، از سوی اعضا برگزیده شد و او مسئول شد تا مکان مناسبی برای جلسه لاگ خوزستان در نظر بگیرد.
در پایان توافق شد که درجلسه هشتم، سرپرست لاگ خوزستان با رای اعضا انتخاب شود.همچنین با توجه به زمانگیر بودن تنظیم اساسنامه و نیاز لاگ به ثبت شدن به عنوان یک گروه مردم نهاد، مقرر شد سرپرست لاگ خوزستان، در اولین فرصت لاگ را با یکی از اساسنامه های لاگ کشور، ثبت کند. تا پس از تهیه شدن اساسنامه لاگ خوزستان، با تغییر اساسنامه، بتوان به مطلوب لاگ رسید.

با سپاس از کلیه دوستانی که با حضور خود، مسیر توسعه لاگ خوزستان را شفاف تر نمودند/
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
شهر: اهواز
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

The following user would like to thank Ali_Gh for his or her post:
totia

Re: دراولین جلسه فوق العاده شنبه، چه گذشت؟

نوشتهاز narcissus » دو شنبه اردیبهشت 7, 88 1:42 pm

گزارش جای سوال زیاد داشت :

چند نفر در این جلسه شرکت کردند و این تصمیمات به وسیله چند نفر و چه افرادی گرفته شد ؟
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

نوشته: 224
پیوستن: شنبه دی 7, 87 3:33 pm
شهر: دزفول
Given: 25 thanks
Received: 69 thanks

نوشتهاز Ali_Gh » دو شنبه اردیبهشت 7, 88 2:52 pm

narcissus نوشته است:گزارش جای سوال زیاد داشت :

چند نفر در این جلسه شرکت کردند و این تصمیمات به وسیله چند نفر و چه افرادی گرفته شد ؟

سوال شما در خطاب به تصمیمات گرفته شده پرسیده شده است. پرسش صحیح تر این است::
کسانی که در این جلسه حضور داشتند، صلاحیت اتخاذ این تصمیم ها رو داشته اند/دارند؟
چرا این تصمیمات در جلسه عمومی لاگ با تعداد بیشتری از اعضا برگزار نشد؟

من به پرسش صحیح پاسخ می دم:
در جواب پرسش اول:
کسانی که حاضر شدند، خطر حضور در دانشگاه رو بپذیرند و ساعت 3 بعد از ظهر در گرمای اهواز، حدود نیم ساعت از محل در دانشگاه تا محل جلسه پیاده روی کنند. این ها کسانی خارج از لاگ نبودند، ولی نشان دادند که برای حضور در جلسه لاگ، ارزش قائلند. یکی از اعضا حتی 2 ساعت مانده به شروع جلسه، متوجه وجود جلسه شد و حضور پیدا کرد! :arrow:

درضمن، سر فصل های این جلسه قبلا مطرح شده بود و همه اعضایی که پست مربوطه رو خونده بودند می دانستند که با عدم حضور خود، چه جلسه ای رو از دست می دهند. :!:

در جواب پرسش دوم:
جلسه عمومی لاگ، هیچ تفاوتی با این جلسه نداشت جز اینکه در این جلسه "هیچ مطلبی برای آموزش" عرضه نمی شد/نشد. حضور در این جلسه برای همه اعضای لاگ بلامانع بود. :idea:

در نهایت، با توجه به حضور بخش کوچکی از اعضای لاگ در این جلسه، شرکت کنندگان، اعلام کردند که "تصمیمات اتخاذ شده از این جلسه" در صورت توافق اکثریت اعضای لاگ، تغییر یابد. حتی "سرپرست" لاگ، به صورت موقت انتخاب شد تا در اولین جلسه عمومی لاگ "سرپرست" با نظر اعضا انتخاب شود.
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات

The following user would like to thank Ali_Gh for his or her post:
میهمان

نوشتهاز moslem.b » دو شنبه اردیبهشت 7, 88 3:08 pm

این تصمیمات به وسیله چند نفر و چه افرادی گرفته شد ؟

هنوز تصمیم خاصی گرفته نشده و ملاک این جلسه تسریع کارهایی بوده که باید قبلا انجام میشد ولی به تعویق افتادن

همونطور که همه میدونیم بخاطر نداشتن سرپرست و اساسنامه مشکلاتی واسه پیدا کردن مکان برامون بوجود اومده که مجبوریم هر چه زودتر این مشکلات رو حل کنیم وگرنه دلسردی که بین بجه ها بوجود میاد باعث میشه دیگه اون جمع گرم و دوستانه و آموزشی رو نداشته باشیم

انتخاب سرپرست موقت هم به این دلیل بود که یه نفر تا جلسه ی آینده زحمت بکشه و یه مکان رو واسه یکی دو جلسه پیدا کنه
ctrl+c
moslem.b

نوشته: 362
پیوستن: چهار شنبه دی 4, 87 4:51 pm
Given: 100 thanks
Received: 108 thanks

نوشتهاز narcissus » دو شنبه اردیبهشت 7, 88 5:19 pm

بسیار خوب

سوال من که هم چنان سر جای خودش باقیه معمولا در گزارش جلسات نام افراد شرکت کننده ( مخصوصا وقتی تعداد معدود باشه ) ذکر میکنند .

ولی شما سوالات من را در رابطه با این که گفتم گزارش جای سوال زیاد داشت جواب دادید . پس منتظر نظر همه در رابطه با این موضوعات و تصمیم نهایی باید باشیم .
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

نوشته: 224
پیوستن: شنبه دی 7, 87 3:33 pm
شهر: دزفول
Given: 25 thanks
Received: 69 thanks

نوشتهاز itline » دو شنبه اردیبهشت 7, 88 8:33 pm

Ali_Gh ، 0A7 ، rosenth ، itline ، aminrpg ، nabi
itline
گروه راهبران وب‌سایت

نوشته: 269
پیوستن: یک شنبه دی 1, 87 10:24 pm
Given: 53 thanks
Received: 71 thanks

نوشتهاز moslem.b » دو شنبه اردیبهشت 7, 88 8:58 pm

itline نوشته است:Ali_Gh ، 0A7 ، rosenth ، itline ، aminrpg ، nabi

منم بودم :)

بهتره هر چه سریعتر این روند طی بشه و وضعیت لاگ مشخص بشه
ctrl+c
moslem.b

نوشتهاز Ali_Gh » سه شنبه اردیبهشت 7, 88 12:29 am

itline نوشته است:Ali_Gh ، 0A7 ، rosenth ، itline ، aminrpg ، nabi

مجتبی دوست امین که تازه از دوره LPI برگشته هم بود! ایدیش رو نمی دونم!! :?
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشتهاز farshid » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 11:06 am

:shock:

درود بر همه ی دوستان

تعارف نداریم من الان ناراحتم همین!!!

Ali_Gh یادمه قرار شد به محض هماهنگی به من ی sms هم که شده بدی(البته بابت هماهنگی که دست تو بود و انجامش دادی ممنون)

itline یادته من چند وقت پیش پیشنهاد ی همچون چیزی رو دادم اون آقاهه اومد و من رو جلو همه محکوم کرد که تو(یعنی Farshid) اصلا می خوای دسته بازی کنی و هیچی از کار گروهی سرت نمی شه و ... دوستان که همه خاطرشون هست اون جلسه رو که چی بود و چی شد!!!

moslem.b شما هم یادمه تو اون جلسه من رو به همین خاطر محکوم کردی!!!

در کل منظور من این نیست که چرا این جلسه برگزار شده بلکه شما رو به اون بحث هایی بر می گردونم که اون روز جلوی همه مطرح شد و باعث رفتن ی سری از افراد شد که برای بار اول پا به لاگ گذاشته بودن!!!
farshid

نوشته: 8
پیوستن: سه شنبه دی 3, 87 11:47 pm
Given: 4 thanks
Received: 2 thanks

نوشتهاز moslem.b » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 11:51 am

farshid نوشته است:
moslem.b شما هم یادمه تو اون جلسه من رو به همین خاطر محکوم کردی!!!

من شما رو محکوم کردم ؟ سیما

به یاد ندارم کسی رو توی زندگیم محکوم کرده باشم

من فقط دوتا سوال پرسیدم که مخاطبش تنها شما نبودید اول اینکه چرا همه نباید توی اون جلسه حضور داشته باشن دوما چی توی اون جلسه گذشت که ما نباید بدونیم

1- این جلسه از قبل اعلام شده بود اگه اشتباه نکرده باشم جلسه ی شما خصوصی بود

2- اهمیت موضوع از قبل اطلاع رسانی شده بود و از همه ی اعضا دعوت شده بود تا در جلسه حضور پیدا کنن ( حداقل توی فروم این کار انجام شد )

3- باز هم میگم هیچ تصمیمی گرفته نشده و اگه قرار هم باشه تصمیمی گرفته بشه با رای گیری انجام میشه

4- اون جلسه ای که بین شماها بود گزارشی ازش ندیدیم

5- اگه پیشنهادی دارید درباره ی مواردی که دارک سان در باره ی گزارشات جلسه نوشته میتونید اعلام کنید چون همه میدونن بی مکان بودن لاگ واسه جلسات حضوریش بخاطر نبود سرپرسته اگه هم انتقادی دارید در مورد مطالب ذکر شده بازم اینجا بیان کنید

پ.ن:دوست نداشتم اینو بگم ولی بدونید من بخاطر اون جلسه ی شما بیشترین زحمت رو کشیدم و دارم میکشم تا مشکلات بینتون حل بشه و دوباره همه ی شما توی جلسات حضور داشته باشید,اگه هم میبینید پیگیره کارای لاگ هستم دلیل بر این نیست که میخوام پست و مقامی داشته باشم چون از هر چی مسولیته بدم میاد و واسه هیچ کدومشون هم داوطلب نمیشم این نگهبان بودن توی فروم رو هم از همین الان اعلام میکنم هر کس باشه این مسولیت رو قبول کنه با جون و دل بهش تحویل میدم,من فقط در تلاشم جلسات هرچه زودتر از سر گرفته بشه
ctrl+c
moslem.b

پس

برگشت به نشست‌ها

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 3 میهمان