فناوری جدید سنسور‌های تشخیص هویت اپل در آیفون ۱۲

این بخش مربوط به مقالات و یا مطالبی میباشد که دارای منبع هستند

فناوری جدید سنسور‌های تشخیص هویت اپل در آیفون ۱۲

نوشتهاز Salar » دو شنبه تیر 2, 99 9:27 am

مدتی می‌شود که شرکت اپل قصد دارد تا دوربین تشخیص هویت آیفون‌های خود را کوچک کند. به نظر می‌رسد که پس از سه سال، بلاخره زمان انجام این کار فرا رسیده است. یکی از تحلیل‌گران دنیای فناوری امروز مدعی شد که بر طبق گفته یکی از مسئولین شرکت اپل، این کمپانی قرار است تا سنسور‌های سه بعدی بر روی گوشی‌های iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max قرار دهد. در گذشته شرکت IKEA برای تبلیغ محصولات خود برنامه‌ای برای تلفن‌های همراه ساخته بود که به افراد این قابلیت را می‌داد تا وسایل خانه را با استفاده از واقیت مجازی بر قسمت‌های مختلف خانه خود امتحان کنند. قابلیت جدید سنسور‌های اپل نیز مانند همین فناوری است. به این صورت که با استفاده از پردازش و دریافت سه بعدی از صورت افراد دقت تشخیص را یه مراتب افزایش می‌دهد.

تشخیص عمق چهره توسط سنسورهای جدید
این قابلیت نه تنها میزان نقطه‌های روی یک سطح را می‌سنجد، بلکه عمق صورت را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. این فناوری همچنین می‌تواند برای گرفتن عکس‌های پرتره مورد استفاده قرار بگیرد. همانطور که انتظار می‌رود شرکت اپل تا پایان سال این قابلیت را بر روی پرچمدار‌های خود نصب کند بلکه همچنین این امکان وجود دارد که شرکت سامسونگ نیز این فناوری را به گوشی‌های خود اضافه کند.

به نظر می‌آید گوشی Galaxy S20 اولین گوشی سامسونگ با این قابلیت خواهد بود. این که قابلیت ذکر شده دقیقا چه تفاوت‌هایی با فناوری حال حاضر دارد هنوز مشخص نیست. اما با توجه به سرمایه گذاری ۳۹۰ میلیون دلاری شرکت اپل در این زمینه می‌توان به این نتیجه رسید که قابلیت مورد نظر پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای صنعت گوشی سازی دارد. گفته می‌شود که سازنده‌های این سنسور‌های سه بعدی نه تنها توانسته‌اند که ابعاد سنسور‌های را کاهش دهند، بلکه توانسته‌اند سرعت پردازش و دریافت اطلاعات آن‌ها را نیز افزایش دهند. گفتنی است که شرکت اپل همچنین قصد دارد تا دوربین‌های TOF را به پشت گوشی خود اضافه کند که از فناوری مشابه‌ای برخوردار است.


معرفی مطالب جدید:
زمان تزریق تستوسترون در بدنسازی و عوارض آن چیست؟
اشتباهات رایجی که دکترهای دیابت مرتکب می شوند!
بدترین و بهترین غذاها برای سلامت معده کدامند؟
سوالات مهمی که باید در دهه ی 50 زندگی از پزشکی بپرسید.
Salar

 
نوشته: 6
پیوستن: چهار شنبه خرداد 21, 99 10:46 am
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks

برگشت به دیگر مقالات

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 1 میهمان

cron