وای‌فای ۶ گیگاهرتز چیست؟

نصب و پیکربندی سخت افزارها در لینوکس

وای‌فای ۶ گیگاهرتز چیست؟

نوشتهاز Iman99 » دو شنبه اردیبهشت 8, 99 9:48 pm

امواج وای‌فای با انتشار امواج در محیط، امکان اتصال ابزارهای دیگر را مهیا می‌کنند. امروز این امواج در فرکانس‌های ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز کار می‌کنند و قرار است باند ۶ گیگاهرتز نیز به این دو اضافه شود.
سیما
این اعداد تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. برای مثال امواج ۲٫۴ گیگاهرتزی تا مسافت بیشتری از مبدا انتشار در دسترس هستند؛ اما امواج ۶ گیگاهرتز سرعت انتقال بیشتری را تضمین می‌کنند. اما این تفاوت فرکانسی، به اندازهٔ میزان فضای آزاد موجود در امواج ۶ گیگاهرتز، اهمیت ندارد. بخش هیجان‌انگیز ماجرا نیز همین است که این تفاوت تا چهار برابر، فضای آزاد بیشتری را نسبت به نسخه‌های فعلی وای‌فای برقرار می‌کند.

این فضای آزاد بیشتر به‌معنی بهبود وضعیت ارتباط‌های بی‌سیم از نوع وای‌فای در مجتمع‌های مسکونی و ادارات و سایر مکان‌ها خواهد بود که تعداد روترهای بیشتری در فضایی کوچک، محدوده آزاد باریک‌تری برای انتشار امواج خود در اختیار دارند. مشکلی که در حال حاضر وجود دارد اما با درنظرگرفتن تراکم فعلی، در آینده و در صورت استفاده از ابزارهای مبتنی بر وای‌فای 6E اتفاق نمی‌افتد. هر چند که صحبت از «آینده»، در اینجا به حدود پنج سال آتی منتهی می‌شود.
منبع هنر فردی
Iman99

 
نوشته: 7
پیوستن: آدینه اردیبهشت 4, 99 12:46 am
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks

برگشت به سخت افزار

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 1 میهمان

cron